„Chcemy otwierać instytucje kultury, bo to niezwykle ważny etap przywracania tzw. normalności. Ponowne otworzenie jednostek kultury zaplanowaliśmy tak, aby przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo tak pracownikom, jak i osobom odwiedzającym te przestrzenie. Kultura częściowo i u nas przeniosła się do internetu, ale jak widać nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i wiele osób z utęsknieniem czeka na możliwość odwiedzenia naszych instytucji.” – mówi burmistrz Włodzimierz Badurak.
Wszystkie instytucje otrzymały już pozytywne opinie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i przygotowała tryb ponownego uruchomienia działalności dostosowanej do regulacji sanitarnych. Od dziś wznowiło pracę Muzeum Regionalne, częściowo funkcjonuje już Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, a od 8 czerwca wracają niektóre z form zajęć w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.
Dyrektorzy wraz ze swoimi współpracownikami są w trakcie zamawiania potrzebnego sprzętu oraz opracowywania procedur bezpieczeństwa w każdej z instytucji. Szczegółowe informacje odnośnie otwarcia placówek dostępne będą na ich stronach internetowych.
(źródło: www.facebook.com/psckpinczow)
Wszystkie instytucje otrzymały już pozytywne opinie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i przygotowała tryb ponownego uruchomienia działalności dostosowanej do regulacji sanitarnych. Od dziś wznowiło pracę Muzeum Regionalne, częściowo funkcjonuje już Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, a od 8 czerwca wracają niektóre z form zajęć w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.
Dyrektorzy wraz ze swoimi współpracownikami są w trakcie zamawiania potrzebnego sprzętu oraz opracowywania procedur bezpieczeństwa w każdej z instytucji. Szczegółowe informacje odnośnie otwarcia placówek dostępne będą na ich stronach internetowych.
(źródło: www.facebook.com/psckpinczow)












