Piotr Szczerski kierował kieleckim teatrem od 1992 roku. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie oraz stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Za swą pracę otrzymał m.in. Srebrny Medal "Gloria Artis" (2005), Złoty Krzyż Zasługi (2006), Nagrodę Miasta Kielce (2006). W swoim życiu wyreżyserował blisko 70 sztuk teatralnych, w tym 42 w Teatrze im. S. Żeromskiego.
Z okazji 5. rocznicy śmierci Piotra Szczerskiego Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego organizuje 27 maja o godzinie 17.00 spotkanie przy bramie Cmentarza Starego w Kielcach, skąd znajomi i przyjaciele dyrektora teatru przejdą do miejsca spoczynku Piotra Szczerskiego. O godzinie 18.30 w kościele św. Franciszka z Asyżu (ul. Warszawska 33) odprawiona będzie msza św. w jego intencji.
Z okazji 5. rocznicy śmierci Piotra Szczerskiego Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego organizuje 27 maja o godzinie 17.00 spotkanie przy bramie Cmentarza Starego w Kielcach, skąd znajomi i przyjaciele dyrektora teatru przejdą do miejsca spoczynku Piotra Szczerskiego. O godzinie 18.30 w kościele św. Franciszka z Asyżu (ul. Warszawska 33) odprawiona będzie msza św. w jego intencji.












