Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pałacyk w Oblegorku przyciąga zwiedzających A A A

W pierwszy weekend po otwarciu muzeów w Polsce 120 turystów odwiedziło pałacyk w Oblęgorku, który służył pisarzowi jako letnia rezydencja. Na parterze odtworzono mieszkanie Sienkiewicza: gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię z galerią portretów rodzinnych, kolekcją broni i darami jubileuszowymi. Pierwsze piętro, gdzie kiedyś urządzone były pokoje dla dzieci i gości, mieści obecnie wystawę biograficzno – literacką, prezentującą największą w Polsce kolekcję albumów i adresów jubileuszowych.

Pałacyk stoi w starym parku, prowadzi do niego aleja lipowa. Park urządzał znany ogrodnik Franciszek Szanior - twórca ogrodów botanicznych na terenie całego kraju.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 385 865
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności