Ogród jest w tym roku po raz pierwszy udostępniony w całości. To niemal 11 ha terenu u stóp Karczówki z czterema zbiornikami wodnymi, wieloma kolekcjami roślin oraz oryginalnym odsłonięciem geologicznym z zaczątkami jaskiń. Budowa ogrodu zakończyła się jesienią 2019 roku. Jednocześnie było to otwarcie trzeciego już sezonu.W 2020 roku ogród czynny jest do 31 października (od wtorku do niedzieli) w godzinach 10.00-18.00. W jednym czasie na terenie Ogrodu Botanicznego może przebywać 1000 osób.
Szczegółowe informacje na stronie geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/podstawowe-informacje/.
Szczegółowe informacje na stronie geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/podstawowe-informacje/.












