Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

"Ballady na dwa serca" A A A

Duet śpiewający przy gitarach, doskonale znany nie tylko w polskim i polonijnym środowisku żeglarskim i szantowym, ale również wśród miłośników pieśni rosyjskich, ballad Okudżawy, Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej.  Andrzej Korycki śpiewał w zespole Stare Dzwony, od początku lat 80. wykonuje współczesne piosenki żeglarskie. W duecie z Dominiką Żukowską śpiewają autorskie pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie. Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet prezentuje ballady: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”.

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wystąpią w ogrodzie Domu Środowisk Twórczych 23 maja o godzinie 17.00. Próba z udziałem publiczności ma charakter otwarty, jest biletowana. Bilety są dostępne wyłącznie w Internecie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.palacykzielinskiego.pl

Źródło: DŚT

 


 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 384 367
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności