Na cykl składają się spotkania ze znanymi z filmowego ekranu i teatralnych scen aktorami, a każde z nich nawiązywać będzie do filmów Andrzeja Barańskiego: „Tabu”, „Dzień Wielkiej Ryby” i „Księstwo”. Spotkania realizowane są w formie rozmowy on-line, a prowadzi je dziennikarka, pisarka i blogerka - Weronika Wawrzkowicz. W środę 20 maja gościem spotkania #w_dialogu będzie Rafał Zawierucha. Początek o godz. 20.30 na Facebooku i YouTube.
W 2012 roku za rolę w filmie „Księstwo” Andrzeja Barańskiego otrzymał nominację do Złotej Kaczki dla najlepszego aktora. Na łamach „Filmu” tak pisał wtedy o nim krytyk Łukasz Maciejewski: „Ma w sobie jasność, wdzięk i entuzjazm wiecznego dziecka. Sympatia od pierwszego wejrzenia”. Aktor Rafał Zawierucha będzie pierwszym gościem cyklu „W dialogu” realizowanego w ramach projektu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę”. O aktorstwie, współpracy z Andrzejem Barańskim, tematyce poruszanej w filmie „Księstwo” i związkach z Pińczowem porozmawia Weronika Wawrzkowicz-Nasternak - dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna, stała felietonistka „Magazynu Filmowego”.
#w_dialogu
#stopklatka
#Andrzej_Barański
#zdalna_kultura
(źródło: www.facebook.com/psckpinczow)












