Minister kultury i dziedzictwa narodowego rekomenduje muzeom włączenie się do akcji Noc Muzeów 2020 online, organizowanej przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Instytucje, które chcą wziąć udział w akcji powinny przesłać na specjalnie dedykowany temu wydarzeniu adres e-mail informacje o programach, wydarzeniach, społecznych akcjach, wirtualnych lekcjach i podróżach wraz z adresami stron (szczegółowe informacje o akcji na stronie NIMOZ https://nimoz.pl/aktualnosci/noc-muzeow-2020-online.html).
Noc Muzeów to impreza kulturalna, która polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Idea jest szczytna i niezwykle popularna nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach, gdzie Noc Muzeów organizowana jest od wielu lat. Pierwszą Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) zorganizowano w 1997 roku w Berlinie. Popularność imprezy przerosła oczekiwania organizatorów i spowodowała, że podobne imprezy zaczęto organizować w innych krajach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i Museums-n8 w Amsterdamie, czy Noc Muzeów w Polsce. Noc Muzeów w Polsce odbywa się od 2003 roku. Pierwsza miała miejsce w Poznaniu.
Źródło: MKiDN
Noc Muzeów to impreza kulturalna, która polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Idea jest szczytna i niezwykle popularna nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach, gdzie Noc Muzeów organizowana jest od wielu lat. Pierwszą Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) zorganizowano w 1997 roku w Berlinie. Popularność imprezy przerosła oczekiwania organizatorów i spowodowała, że podobne imprezy zaczęto organizować w innych krajach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i Museums-n8 w Amsterdamie, czy Noc Muzeów w Polsce. Noc Muzeów w Polsce odbywa się od 2003 roku. Pierwsza miała miejsce w Poznaniu.
Źródło: MKiDN












