Andrzej Kozieja zmarł nagle 7 maja 2016 roku. Przez 30 lat zajmował się upowszechnianiem wiedzy o filmie i teatrze, prowadził autorską edukację filmową, zajęcia dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od 10 lat organizował kolejne edycje Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Był pomysłodawcą i prowadzącym studenckie premiery teatralne w Ośrodku Kultury "Ziemowit", był współorganizatorem Przeglądu Filmów Fabularnych "Człowiek w poszukiwaniu wartości". Pracował na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.
W trzecią rocznicę śmierci Andrzeja Koziei na skwerze obok kina "Moskwa" odsłonięta została "Ławeczka Andrzeja Koziei". Była to społeczna inicjatywa jego przyjaciół, którzy w ten sposób chcieli upamiętnić tę niepowtarzalną postać i osobowość. Ławeczkę zaprojektował Sławomir Micek.
W trzecią rocznicę śmierci Andrzeja Koziei na skwerze obok kina "Moskwa" odsłonięta została "Ławeczka Andrzeja Koziei". Była to społeczna inicjatywa jego przyjaciół, którzy w ten sposób chcieli upamiętnić tę niepowtarzalną postać i osobowość. Ławeczkę zaprojektował Sławomir Micek.












