Otwarcie placówek za dwa tygodnie, to wersja optymistyczna. Muzealnicy z całej Polski wymieniają się doświadczeniami i próbują wypracować schemat działań. O wskazówki, jak przygotować się do otwarcia ekspozycji, kierownictwo muzeów będzie pytać sanepid.
Wiadomo, że będzie obowiązywać ograniczenie liczby zwiedzających dla utrzymania bezpiecznego dystansu, a także dezynfekcja. Jednak muzealnicy mają wiele obaw, ponieważ niektóre wystawy mają interaktywny charakter, a zbiory są bezcenne.
W Muzeum Historii Kielc czas pandemii wykorzystano na wcześniejsze przeprowadzenie prac konserwatorskich na stałej wystawie, która nie zostanie udostępniona w najbliższych tygodniach. Natomiast jeśli się uda, to od 19 maja dostępna będzie ekspozycja poświęcona hucie „Ludwików”.
O terminie otwarcia, a także o wszystkich zmianach w funkcjonowaniu, muzea będą informować na bieżąco.
Wiadomo, że będzie obowiązywać ograniczenie liczby zwiedzających dla utrzymania bezpiecznego dystansu, a także dezynfekcja. Jednak muzealnicy mają wiele obaw, ponieważ niektóre wystawy mają interaktywny charakter, a zbiory są bezcenne.
W Muzeum Historii Kielc czas pandemii wykorzystano na wcześniejsze przeprowadzenie prac konserwatorskich na stałej wystawie, która nie zostanie udostępniona w najbliższych tygodniach. Natomiast jeśli się uda, to od 19 maja dostępna będzie ekspozycja poświęcona hucie „Ludwików”.
O terminie otwarcia, a także o wszystkich zmianach w funkcjonowaniu, muzea będą informować na bieżąco.
Źródło: Urząd Miasta w Kielcach












