Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

„Patriotyczne świętowanie w Sandomierzu – trochę inaczej” A A A

O godz. 12.00 – w niedzielę 3 maja zachęcamy Państwa do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, który zostanie odtworzony z różnych miejsc miasta.
Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Okrzei ), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Mickiewicza), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Flisaków), Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Cieśli) oraz Ratusz sandomierski – z tych miejsc popłynie melodia hymnu równo w południe. Zapraszamy, aby Państwo bez gromadzenia się w jednym miejscu, ale na swoich balkonach, przed domami w ogródkach, wspólnie włączyli się w trzeciomajowe, radosne śpiewanie…
Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, by symbolicznie uczcić obchodzone 2 maja Święto Flagi oraz 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja, postanowili zrealizować patriotyczną iluminację świetlną na elewacji sandomierskiego zamku. Obiekt zostanie podświetlony na biało-czerwono po zmroku zarówno 2. jak i  3maja  na czas ok. 1. godziny.
Fotorelacja z tej iluminacji pojawi się na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów tego przedsięwzięcia. Ze względu na trwające ograniczenia w gromadzeniu się, niestety nie możemy zaprosić Państwa do obejrzenia tej iluminacji osobiście, wobec tego postaramy się jak najwierniej oddać jej efekt w postaci opublikowanych zdjęć."

W dniu Święta Flagi 2 maja – opublikowany zostanie kolaż stworzony ze zdjęć uczniów sandomierskich szkół, na których dzieci prezentują prace plastyczne przedstawiające flagi.

(źródło: SCK)

ZDJĘCIA

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 393 568
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności