Organizatorem konkursu jest Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Uczestnikami może być młodzież w wieku 15-18 lat oraz dorośli. Celem konkursu jest propagowanie współczesnej twórczości literackiej, promowanie młodych talentów, wymiana doświadczeń między uczestnikami, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych twórców oraz przybliżenie postaci i dorobku literackiego Marii Komornickiej.
Kategorie konkursowe, to wiersz lub proza. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.dkkozienice.pl












