Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

Święto Konstytucji w Końskich A A A

Od lat kolejne rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzone były w Końskich bardzo uroczyście. Mieszkańcy miasta spotykali się tuż przed południem w parku, przed Urzędem Miasta i Gminy, gdzie odbywała się krótka uroczystość z wystąpieniem burmistrza, muzyką Miejskiej Orkiestry Dętej i inscenizacją Miejsko – Gminnego Domu Kultury. Potem wszyscy udawali się do kolegiaty św. Mikołaja na uroczystą mszę. W godzinach popołudniowych Miejsko – Gminny Dom Kultury organizował koncert z gwiazdą. W tym roku miało to być Warszawskie Kombo Taneczne z Janem Młynarskim. Tradycyjnie także konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wraz z Urzędem Miasta organizowali Biegi Trzeciomajowe przyciągające tłumy biegaczy w każdym wieku.
Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że uroczystości koło Urzędu Miasta i Gminy będą miały, jak mówi burmistrz, ascetyczny wymiar. O godzinie 11.45 na maszt zostanie wciągnięta flaga państwowa przy dźwiękach hymnu Polski brzmiącego z głośników. Burmistrz Krzysztof Obratański wystąpi z krótkim przemówieniem. Potem, o godzinie 12.15, nastąpi kontynuacja świętowania w kolegiacie świętego Mikołaja. Zarówno spotkanie przed Urzędem Miasta i Gminy jak i mszę święta będzie można oglądać na żywo na portalu TKN24.pl, a później na stronie facebookowej Urzędu Miasta i Gminy.

(źródło: Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich)
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 398 531
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności