Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

"Orły Górskiego" w zbiorach MZiZ A A A

Projektantem lalek – piłkarzy był krakowski rzeźbiarz Bronisław Chromy. Drużyna miała przedstawiać "Orły Górskiego", czyli polską kadrę narodową piłkarzy, mistrzów olimpijskich z Monachium z 1972 roku. Po wprowadzeniu ich na rynek, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej zamówili w wytwórni od razu 500 sztuk na potrzeby promocji polskiej kadry piłkarskiej. Lalki stały się obowiązkowym prezentem dla piłkarskich drużyn – przeciwników reprezentacji Polski podczas spotkań międzynarodowych.

Źródło: MZiZ

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 393 576
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności