Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Współprowadzenie kieleckiego teatru przez MKiDN A A A

Podpisanie umowy odbędzie się w siedzibie kieleckiego teatru. W spotkaniu wezma udział:
  • marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski
  • wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski
  • dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach Michał Kotański
  • poseł ziemi świętokrzyskiej Krzysztof Lipiec
Transmisja wydarzenia na stronie Urzędu Marszałkowskiego na Facebooku.

Zgodnie z dokumentem władze województwa przekażą rocznie na działalność i rozwój instytucji nie mniej niż 5 mln 545 tys. zł, a MKiDN nie mniej niż 1 mln zł. Ponadto minister dofinansuje generalny remont zabytkowej kamienicy, w której mieści się teatr. Umowa o współprowadzeniu obowiązuje od dnia jej podpisania.

Jeszcze w 2020 roku teatr  rozpocznie generalny, kilkuletni remont swojej siedziby. W planach jest modernizacja głównego budynku (z zachowaniem zabytkowego charakteru i odtworzeniem historycznych detali), modernizacja sceny wprowadzająca nowoczesną technologię sceniczną, termomodernizacja, wymiana instalacji, budowa studia nagrań, a także dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szacowany koszt inwestycji to ok. 95 mln zł. MKiDN wesprze remont, przekazując w latach 2023-2024 kwotę 20 mln zł.

Fot. spektakl "Antygona" Teatru im. S. Żeromskiego
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 432 622
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności