Od poniedziałku 20 kwietnia znów można spacerować po parkach i lasach. Jakim zaskoczeniem dla wielu jest widok setek kilogramów odpadów, które po zimie znalazły się wokół nas. Tereny przyrodnicze związane z dawnymi kamieniołomami na Wietrzni, Kadzielni i Ślichowicach to nasze dziedzictwo i wizytówka miasta, o którą wszyscy wspólnie musimy zadbać.
Opiekujący się terenem Geopark Kielce we współpracy z ENERIS Surowce, od lat wspierający ochronę środowiska naturalnego Kielc, zapraszają do działania. Mimo braku możliwości organizacji tradycyjnego wspólnego sprzątania, proszą o włączenie się w uprzątnięcie terenu spacerujące tam rodziny, osoby wyprowadzające psy czy biegaczy.
Organizatorzy akcji z okazji Dnia Ziemi zachęcają do tego, by idąc na spacer zabrać ze sobą torbę foliową lub worek i napełnić je odpadami zebranymi po drodze. Choć wydaje się to niewielkim gestem, to już 4-osobowa rodzina w czasie codziennych spacerów może zebrać kilkanaście kilogramów odpadów.
Na wszystkich, którzy od środy 22 kwietnia przez tydzień zechcą włączyć się do sprzątania terenów zielonych, czekać będą kontenery na odpady zlokalizowane przy: parku Kadzielnia (od strony ul. Krakowskiej), przy rezerwacie Wietrznia (od strony ul. Daleszyckiej przy budynku Centrum Geoedukacji) oraz przy rezerwacie Ślichowice (od strony ul. Kazimierza Wielkiego).
Fot. Geopark Kiece (K. Pęczalski)
Opiekujący się terenem Geopark Kielce we współpracy z ENERIS Surowce, od lat wspierający ochronę środowiska naturalnego Kielc, zapraszają do działania. Mimo braku możliwości organizacji tradycyjnego wspólnego sprzątania, proszą o włączenie się w uprzątnięcie terenu spacerujące tam rodziny, osoby wyprowadzające psy czy biegaczy.
Organizatorzy akcji z okazji Dnia Ziemi zachęcają do tego, by idąc na spacer zabrać ze sobą torbę foliową lub worek i napełnić je odpadami zebranymi po drodze. Choć wydaje się to niewielkim gestem, to już 4-osobowa rodzina w czasie codziennych spacerów może zebrać kilkanaście kilogramów odpadów.
Na wszystkich, którzy od środy 22 kwietnia przez tydzień zechcą włączyć się do sprzątania terenów zielonych, czekać będą kontenery na odpady zlokalizowane przy: parku Kadzielnia (od strony ul. Krakowskiej), przy rezerwacie Wietrznia (od strony ul. Daleszyckiej przy budynku Centrum Geoedukacji) oraz przy rezerwacie Ślichowice (od strony ul. Kazimierza Wielkiego).
Fot. Geopark Kiece (K. Pęczalski)












