Środa, 24 czerwca 2026 - Danuty, Jana, Janiny

Ogród botaniczny otwarty od maja A A A

Pomysł utworzenia ogrodu botanicznego, który powstał u podnóża Karczówki, pojawił się już 50 lat temu. Powrócono do niego w 2005 roku. Pierwsze nasadzenia miały miejsce pięć lat później. Do dziś posadzono kilka tysięcy roślin oraz otworzono pawilon edukacyjny dla dzieci i młodzieży. Każdego roku kielecki ogród botaniczny wzbogaca się o nowe rośliny i inwestycje.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 418 863
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności