Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

Ogród botaniczny przygotowuje się na przyjęcie gości A A A

Instalacja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej gminy Kielce. Każdy typ budek ma ciekawe rozwiązania technologiczne, które zabezpieczają lęgi przed drapieżnikami. Projekt zakłada ponadto zakup lunety widokowej oraz lornetek i namiotów do celów edukacyjnych.


Z uwagi na pandemię koronawirusa ogród botaniczny jest tymczasowo zamknięty. Zwiedzający nie mogą podziwiać słonecznych żonkili, czy przebijających się między nimi czerwonych oraz różowych tulipanów. Kwitną młode magnolie i inne drzewa. Oczyszczane są zbiorniki wodne, montowane napowietrzacze. Gotowe do spacerów są ścieżki. W ogrodzie ma też powstać miejsce, gdzie będzie można coś zjeść, wypić kawę czy herbatę.


Źródło: Urząd Miasta

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 401 291
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności