Środa, 24 czerwca 2026 - Danuty, Jana, Janiny

KTT zaprasza na "Pasję" A A A

Widowisko ukazuje temat męki Chrystusa w nieco inny sposób niż w tradycjach liturgicznych. Głównymi bohaterami są Maria Magdalena i Judasz. Kielecki Teatr Tańca postanowił spojrzeć na miłość Jezusa poprzez Marię Magdalenę i Judasza, odsuwając fizyczność w tej historii na plan dalszy, a skupiając się nad wymową duchową. Może przez to będziemy w stanie zrozumieć Judasza, w jego cierpieniu popełnionego grzechu i wybaczyć mu, nie po to, by osłabiać kategorie etyczno – moralne, ale by uciszać zło. Dać świadectwo siły miłości, która – jak w przypadku Marii Magdaleny – spowodowała przeobrażenie duchowe, potrzebne wielu nam współczesnym.
 
Choreografia, scenariusz, reżyseria: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
Kompozytor, opracowanie orkiestrowe i dźwięki elektroniczne: Paweł Łukowiec
Poetyckie teksty pieśni: Henryk Jachimowski
Kostiumy: Grzegorz Skawiński
Scenografia: Grzegorz Pańtak, Grzegorz Skawiński
Opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

Artyści biorący udział w spektaklu premierowym:
soliści: Maria Magdalena: Justyna Steczkowska (śpiew), Ewelina Kubot (taniec), Izabela Hryniuk (śpiew-dubler)
Judasz: Andrzej Piaseczny (śpiew), Grzegorz Pańtak (taniec), Artur Telus (śpiew-dubler)
Jezus: Michał Ośka (taniec)
Maryja Matka Jezusa: Anna Budnicka (taniec)
Zespoły: balet Kieleckiego Teatru Tańca (22 tancerzy), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej (60 muzyków), Chór Kameralny Fermata oraz studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej (30 śpiewaków).

KTT zaprasza
https://ktt.pl/zapraszamy-do-obejrzenia-kolejnego-spektaklu-pasja/

Źródło: KTT
Fot. Agata Głodzik
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 413 020
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności