Jolanta Pielka-Kether urodziła się w Katowicach. Jest absolwentką Instytutu Kształcenia Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego - filia w Cieszynie. Dyplom przygotowywała w pracowni grafiki prof. E. Delekty. Od 1996 roku czynnie zajmuje się grafiką użytkową i artystyczną oraz fotografią. Uprawia malarstwo i rysunek. Jej prace malarskie i graficzne inspirowane są różnorodną tematyką, której podmiotem jest człowiek - jego emocje i uczucia.












