Klub Miłośników Geologii działa przy Centrum Geoedukacji i prowadzi bezpłatne zajęcia dla osób indywidualnych. Głównym celem działalności klubu jest edukacja geologiczna skierowana do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum, ale zajęcia przeznaczone też są dla dorosłych osób. Tradycją stało się prezentowanie wystaw kolekcji geologicznych na organizowanych dwa razy do roku giełdach minerałów. Teraz klub przenosi swoją działalność do interentu. Na Facebooku Geoparku Kielce pracownicy opowiadają o ciekawostkach geograficznych i geologicznych regionu świętokrzyskiego. Inauguracyjne spotkanie dotyczyło geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich.












