Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

"Być świnią w maju" A A A

Przedstawienie zawiera kilka odsłon z dramatów absurdu "Teatrzyk Zielona Gęś" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, które wciąż mogą się rozrastać do rozmiarów nieprzewidzianych ani przez reżysera ani samego autora dramatów.

Niech pytanie, jak to się dzieje, że napisane krotochwile groteski w latach 1946-52 są nadal aktualne i nie straciły nic ze swej świeżości pozostanie dla nas wszystkich tajemnicą geniuszu. Wszystko, co napisał na temat życia i tożsamości Polaków jest absolutnie aktualne. Przedstawienie w reżyserii Marcina Bortkiewicza jest odgrywane tylko przez kobiety i nie może być odgrywane nigdy przez żadnego osobnika płci męskiej, gdyż zaburzyłoby to istotną wymowę literatury Gałczyńskiego.

Teatr Ecce Homo zaprasza 1 marca o godzinie 16.00 do Bazy Zbożowej w Kielcach.

Źródło Ecce Homo

 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 422 045
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności