Zespół MagDuś został założony w 2012 roku w Katowicach przez saksofonistę Bartka Dusia i pianistkę Magdę Duś. W 2013 roku duet zdobył II nagrodę podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi, a rok póżniej nagrodę publiczności oraz II nagrodę w prestiżowym konkursie kameralnym "Salieri-Zinetti" w Weronie we Włoszech. W 2012 roku nakładem wydawnictwa Classic Clips ukazała się debiutancka płyta "Malinconico" zawierająca utwory kompozytorów francuskich XX wieku. W 2017 roku MagDuś został laureatem programu artysta-rezydent Instytutu Muzyki i Tańca (IMIT).












