Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Krajobraz minimalnie uproszczony A A A

Grzegorz Sideł - fotografik urodzony i mieszkający w Kielcach. Pierwszą styczność z aparatem fotograficznym miał w wieku 9 lat (Smiena 8M), na poważniej zainteresował się fotografią jako siedemnastolatek, tworząc własną ciemnię fotograficzną. Należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski, Fotoklubu „Galeria” MCK Ostrowiec Świętokrzyski oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej Delegatura Kielce. Brał udział w ponad pięćdziesięciu zbiorowych wystawach fotograficznych: pokonkursowych, poplenerowych, dorocznych, przeglądach. Autor trzech wystaw indywidualnych. Laureat nagród w konkursach, m.in. Grand Prix w konkursie „Świętokrzyskie w kadrze” (2008, jury pod przewodnictwem Pawła Pierścińskiego), wyróżnienie w drugiej jego edycji (2011), nagroda specjalna w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie” (2018), nagrody w konkursach: „Tu byłem” (2018) oraz „Z biegiem Nidy” (2019) w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie”.

Wernisaż odbędzie się 6 lutego o godzinie 18.30 w galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Kielcach (plac Artystów). Fotografie można oglądać do 20 lutego.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 421 139
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności