Jerzy Bralczyk jest ekspertem językowym, wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego, prowadzącym programy radiowe i telewizyjne oraz wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł doktora otrzymał w wieku 26 lat, natomiast 13 lat później habilitował się. Profesorem został w 2000 r. Od połowy lat 90. zasiada w Radzie Języka Polskiego, gdzie od 2007 r. pełni rolę wiceprzewodniczącego. Jest także obecny w Radzie Etyki i Ładu informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych, Polskim Towarzystwie Językoznawczym, Collegium Invisible oraz w Komitecie Językoznawstwa PAN. Często bywa także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Książki Jerzego Bralczyka dotyczą poprawności językowej w życiu codziennym. Swoje rady kieruje też do specjalistów określonych dziedzin, m.in. prawa czy dziennikarstwa. Wskazuje elementy propagandowe w języku, stosowanym przez władze w minionym ustroju.
Prof. Jerzy Bralczyk spotka się z czytelnikami 4 marca o godzinie 17.00 w filii MBP przy ul. Konopnickiej 5 w Kielcach. Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Od 10 lutego w filii nr 10 wydawane będą bezpłatne numerowane zaproszenia. Można je odebrać po okazaniu aktualnej karty bibliotecznej. Osoby, które nie posiadają takiej karty, mogą ją wyrobić po okazaniu dowodu osobistego. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek z dedykacją.
Prof. Jerzy Bralczyk spotka się z czytelnikami 4 marca o godzinie 17.00 w filii MBP przy ul. Konopnickiej 5 w Kielcach. Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Od 10 lutego w filii nr 10 wydawane będą bezpłatne numerowane zaproszenia. Można je odebrać po okazaniu aktualnej karty bibliotecznej. Osoby, które nie posiadają takiej karty, mogą ją wyrobić po okazaniu dowodu osobistego. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek z dedykacją.












