Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Muzyczne podróże od Mississippi do Afryki A A A

Trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej Fryderyk. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA. Siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku. We Francji nazwana "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie). Wydała 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima ze Szwecji. Wzięła też gościnny udział w kilkunastu wydawnictwach oraz ma na swoim koncie składanki wydane w Europie i Singapurze. Płyta „Afro Groove” została wydana m.in. w Japonii. Występowała z wieloma uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Organkiem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin' Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling. Magda śpiewa głównie po angielsku i po polsku. Chętnie także sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara.

Magda Piskorczyk wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach 9 lutego o godzinie 18.00.

Źródło: DŚT
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 422 098
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności