Zdjęcia pochodzą z miejsc tak egzotycznych, jak: Filipiny, Indonezja, Meksyk, Malediwy oraz tych bliższych - Egipt czy Sudan. Swoją przygodę z fotografią podwodną rozpoczęli w Egipcie, ale jednym z ich ulubionych miejsc są Filipiny. Bajkowy świat pokazany na fotografiach jest niedostępny do zobaczenia dla większości ludzi. Niestety, im głębiej, tym mniej światła dociera do rafy koralowej, zaś właściwości wody polegające na filtrowaniu koloru czerwonego – skutecznie uniemożliwiają podziwianie różnorodności podwodnego życia. Dopiero użycie specjalistycznych lamp błyskowych pozwala na wydobycie pełni kolorów różnych obiektów. Wiele z nich na prezentowanych fotografiach w rzeczywistości ma rozmiar kilku milimetrów lub centymetrów, ale dzięki specjalnym szkłom powiększającym oraz obiektywom macro możliwe jest ich uchwycenie na zdjęciach. Fotografowaniu towarzyszy wiele emocji, szczególnie, gdy trzeba zbliżyć się – najbardziej jak to (nie)możliwe – do obiektu zainteresowania.
Andrzej Witczak - doktor nauk medycznych, ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie. Obecnie pełni funkcję ordynatora oddziału położnictwa i ginekologii w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Szpitalu Specjalistycznym w Kielcach. Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, członek Zarządu Głównego PTG i specjalistycznych sekcji medycznych. Autor 28 prac naukowych w recenzowanych specjalistycznych czasopismach medycznych. Oprócz tego jest p.o. dyrektorem do spraw medycznych. Uprawia tenis, narciarstwo, żeglarstwo, a jedną z jego największych pasji jest nurkowanie i fotografia podwodna.
Artur Polakowski ukończył Technikum Budowlane w Elblągu. Laureat olimpiady Złota Kielnia. Studiował na Politechnice Świętokrzyskiej. Po studiach uczestniczył w ratowaniu zabytków na terenie Chorwacji w ramach misji UNESCO. W trakcie studiów przez 4 lata szefował studenckiemu radiu ETEREK. Był asystentem w Katedrze Architektury i Ochrony Budowli Zabytkowych. W tym czasie wielokrotnie brał udział wspólnie ze studentami w inwentaryzowaniu polskich nekropolii na terenie obecnej Ukrainy. Wiceprezes Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej. Lubi gotować, jeździć na nartach oraz nurkować.
Źródło: FŚ
Andrzej Witczak - doktor nauk medycznych, ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie. Obecnie pełni funkcję ordynatora oddziału położnictwa i ginekologii w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Szpitalu Specjalistycznym w Kielcach. Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, członek Zarządu Głównego PTG i specjalistycznych sekcji medycznych. Autor 28 prac naukowych w recenzowanych specjalistycznych czasopismach medycznych. Oprócz tego jest p.o. dyrektorem do spraw medycznych. Uprawia tenis, narciarstwo, żeglarstwo, a jedną z jego największych pasji jest nurkowanie i fotografia podwodna.
Artur Polakowski ukończył Technikum Budowlane w Elblągu. Laureat olimpiady Złota Kielnia. Studiował na Politechnice Świętokrzyskiej. Po studiach uczestniczył w ratowaniu zabytków na terenie Chorwacji w ramach misji UNESCO. W trakcie studiów przez 4 lata szefował studenckiemu radiu ETEREK. Był asystentem w Katedrze Architektury i Ochrony Budowli Zabytkowych. W tym czasie wielokrotnie brał udział wspólnie ze studentami w inwentaryzowaniu polskich nekropolii na terenie obecnej Ukrainy. Wiceprezes Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej. Lubi gotować, jeździć na nartach oraz nurkować.
Źródło: FŚ












