Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Maksym Rzemiński charytatywnie A A A

Maksym Rzemiński ukończył  I  i  II  stopień  szkoły  muzycznej  w  Kielcach  w  klasie  fortepianu prof. Janiny Woźniak. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu. Odbył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse-Bukowskiej na Litwie. W młodości był wielokrotnym stypendystą fundacji dla wybitnie uzdolnionych.  Jest laureatem  III nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Göttingen w Niemczech.  Jest również laureatem wielu ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Do tej pory występował w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach. Koncertował również w Niemczech, Francji, Białorusi, Rosji i na Litwie. Odbył kilkaset koncertów jako muzyk akompaniujący. W 2015 roku miała premierę solowa płyta Maksyma Rzemińskiego "Inception". W roku 2017 Maksym Rzemiński został wyróżniony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Koncert odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18.00.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 425 960
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności