Coroczne kolędowanie z biskupem to idealna okazja do podsumowania roku działalności Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. W noworocznym spotkaniu na scenie widowiskowej WDK zaprezentują się bohaterowie wieczoru, czyli Zespół „Uśmiech” oraz zaproszeni goście, w tym laureaci VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda płynie z wysokości".
W ubiegłym roku koncert otworzyły wokalistki Studia Piosenki WDK Kinga Cedro i Agata Haba, które przywitały gości tradycyjnymi kolędami. Tuż po nich na scenie wystąpił zespół dziecięcy „Music Land”, działający w ramach warsztatów muzycznych przy Niepublicznej Szkole Muzycznej ZDZ w Kielcach, którego opiekunem jest Faustyna Tarasek. Ich występom towarzyszyły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach pod okiem Beaty Misztal.
Sympatycznym akcentem zeszłorocznego koncertu była kolęda od policjantów Anny Zielińskiej-Brudek, którą zaśpiewali świętokrzyscy przedstawiciele tej grupy zawodowej wraz z dziećmi Zespołu Szkół w Bilczy i kierownikiem Działu Artystycznego WDK Marcinem Janaszkiem. Swoje pięć minut na scenie miał także chór „Acapella”, któremu akompaniował Krzysztof Jończyk.
Koncert rozpocznie się w piątek, 17 stycznia, o godzinie 17.30 w sali widowiskowej WDK. Godzinę wcześniej rozpocznie się msza święta w intencji osób niepełnosprawnych w kościele św. Trójcy w Kielcach, przy ul. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
W ubiegłym roku koncert otworzyły wokalistki Studia Piosenki WDK Kinga Cedro i Agata Haba, które przywitały gości tradycyjnymi kolędami. Tuż po nich na scenie wystąpił zespół dziecięcy „Music Land”, działający w ramach warsztatów muzycznych przy Niepublicznej Szkole Muzycznej ZDZ w Kielcach, którego opiekunem jest Faustyna Tarasek. Ich występom towarzyszyły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach pod okiem Beaty Misztal.
Sympatycznym akcentem zeszłorocznego koncertu była kolęda od policjantów Anny Zielińskiej-Brudek, którą zaśpiewali świętokrzyscy przedstawiciele tej grupy zawodowej wraz z dziećmi Zespołu Szkół w Bilczy i kierownikiem Działu Artystycznego WDK Marcinem Janaszkiem. Swoje pięć minut na scenie miał także chór „Acapella”, któremu akompaniował Krzysztof Jończyk.
Koncert rozpocznie się w piątek, 17 stycznia, o godzinie 17.30 w sali widowiskowej WDK. Godzinę wcześniej rozpocznie się msza święta w intencji osób niepełnosprawnych w kościele św. Trójcy w Kielcach, przy ul. Jana Pawła II. Wstęp wolny.












