Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

„Wszystkie myszy lubią ser” w „Kubusiu” A A A

Akcja sztuki węgierskiego autora Gyula Urbána rozgrywa się w fabryce sera Emmentaler, gdzie białe i szare myszki popadają w kolejne spory. Pełen zwrotów akcji konflikt narasta, bo żadna ze zwaśnionych stron nie zamierza siedzieć jak mysz pod miotłą, a na dodatek terytorialne waśnie pogłębiają już nie tylko sprawy serowe, ale też sercowe.
Czy przyjaźń białej myszki Fruzi i szarego Somy’ego okaże się silniejsza od kłótni ich rodziców? Czy wzajemne uprzedzenia poróżnionych rodzin uda się odczarować? Pewien kot o magicznych mocach może o tym wiedzieć coś więcej. O ile oczywiście istnieje…
„Wszystkie myszy lubią ser” to pouczająca opowieść o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji i miłości, a także o wzajemnych relacjach między rodzicami i dziećmi. Odnajdziemy w niej nawiązania do słynnej historii Romea i Julii, ale przede wszystkim dużą porcję humoru. Za reżyserię spektaklu odpowiada Anna Nowicka, za scenografię Pavel Hubička, za światło - Prot Jarnuszkiewicz. Muzykę skomponował Filip Sternal, zaś teksty piosenek napisał Olek Różanek.
Przedstawienie „Wszystkie myszy lubią ser“ adresowane jest do widzów od 4 lat, ale już na 15 lutego „Kubuś“ zaplanował premierę „Pana Brzuchatka“ w reżyserii Przemysława Żmiejko.
Miesiąc później, w marcu, na afiszu „Kubusia“ pojawi się spektakl „Noc żywych zabawek“  reżyserowany przez Michała Walczaka, a w maju, propozycja dla młodzieży czyli „Książę“ wg Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
 
Najbliższe spektakle:
12 stycznia (niedziela) godz. 17.00 – PREMIERA
14 – 17 stycznia (wtorek – piątek) godz. 9.00 i 11.00
19 stycznia (niedziela) godz. 11.00 i 15.00
21 – 24 stycznia (wtorek – piątek) godz. 9.00 i 11.00

(źródło: TLiA „Kubuś”)
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 427 591
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności