Organizowane w Wojewódzkim Domu Kultury spotkania Bożonarodzeniowe i Wielkanocne stały już tradycją, a osoby bezdomne, ubogie i samotne wiedzą, że w te dni mogą pojawić się w gmachu WDK i choć na chwilę poczuć świąteczny klimat i porozmawiać z innymi ludźmi. Przy wigilijnym stole, zastawionym tradycyjnymi potrawami, zasiedli bezdomni, samotni i ubodzy, a także pracownicy Wojewódzkiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz biskupi diecezji kieleckiej, którzy udzielili wszystkim błogosławieństwa.












