Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

„Świętokrzyska Wspólna i Aktywna Turystyka” A A A

Celem projektu jest rozwój turystyki  na obszarze LGD, ale również zachowanie pamięci o wydarzeniach, które wywarły duży wpływ  na dzieje mieszkańców naszego regionu. W związku ze zbliżającymi się rocznicami wydarzeń z czasów  II Wojny Światowej zaplanowano organizację dwóch konferencji z nimi związanymi. Pierwsza odbędzie się 17 stycznia w Morawicy i poświęcona będzie bitwie pancernej ze stycznia 1945 roku oraz pozostałościach wojennych w krajobrazie wsi. Początek o godz. 10.00.
Konferencji towarzyszyć będą pokazy grup rekonstrukcyjnych. Zaprezentowane zostaną: niemiecki transporter opancerzony  Sdkfz 251 oraz żołnierze w niemieckich i radzieckich mundurach z tego okresu.
Druga konferencja, zaplanowana na wrzesień 2020 roku, poświęcona będzie bitwie pod Szewcami.

(źródło: LGD „Perły Czarnej Nidy”)

ZDJĘCIA

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 430 224
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności