Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Kortez wystąpi w KCK A A A

Kortez ma wykształcenie muzyczne, w szkole uczył się gry na pianinie i puzonie. Na gitarze zaczął grać w 2013 roku zainspirowany Clarencem Greenwoodem. W grudniu 2013 brał udział w precastingu do „Must be the music” w Rzeszowie. To wtedy wypatrzył go szef Jazzboya, czyli Paweł Jóźwicki. W kwietniu 2014 Kortez podpisał kontrakt płytowy, rozpoczął pracę z producentem i muzykiem Olkiem Świerkotem. Powstające utwory zostały zaprezentowane w styczniu 2015 kilku dziennikarzom, wśród nich Piotrowi Stelmachowi, który w radiowej Trójce zaczął grać budzący emocje utwór "Zostań". W marcu 2015 wydano pierwszą ep-kę Korteza "Jazzboy Session EP" z utworami: "Zostań", "Joe" i "Co myślisz?". Na Listę Przebojów Trójki dostały się utwory: "Zostań" i "Od dawna już wiem". 25 września 2015 ukazała się jego debiutancka płyta "Bumerang".

Zespół w składzie: Jacek Lachowicz (instrumenty klawiszowe, gitara basowa, głosy), Kortez (śpiew, gitary, fortepian, instrumenty klawiszowe), Krzysztof Broszkiewicz (realizacja świateł), Krzysiek Domański (gitara basowa, instrument klawiszowe, głosy), Lesław Matecki (gitary, głosy), Michał Przytuła (realizacja dzwięku) Robert Kretzschmar (perkusja, głosy), Robert Szymański (szef sceny, fortepian), Tomasz Ziętek (trąbka, instrument klawiszowe) zagra 10 stycznia o godzinie 20.00 w Kieleckim Centrum Kultury.
 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 505
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności