Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Wystawa poplenerowa w DŚT A A A

W tym roku w dniach od 15 do 26 lipca spotkało się dwudziestu twórców, by utrwalić piękno przede wszystkim pejzaży charakterystycznych dla regionu świętokrzyskiego. W plenerze wzięli udział artyści z Ukrainy, Francji i Polski. Goście zwiedzali także różne miejsca ziemi kieleckiej.  Poznali XVII-wieczny drewniany kościółek w Świniarach, klasycystyczny pałac w Zborowie, XVIII i XIX-wieczne kapliczki rozsiane po całym regionie. Wiele motywów zostało utrwalonych na płótnach, kartonach, zarejestrowanych migawką aparatu. Prace zostana zaprezentowane na wystawach poplenerowych w grudniu w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach, następnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskich , Galerii „Zielona” w Busku-Zdroju”, by na końcu wrócić do Solca – Zdroju.

Wernisaż prac odbędzie się w DŚT 18 grudnia o godzinie 18.00.

 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 427 602
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności