Koncert miał swoją prapremierę w w krakowskim Teatrze STU. Wzięli w nim udział: Halina Frąckowiak, Alicja Majewska i niezapomniany Andrzej Zaucha, dla którego występ ten okazał się niestety jednym z ostatnich przed tragiczną śmiercią kilka dni później. Na długie lata miejsce jego zajął Zbyszek Wodecki. Nad całością czuwał Włodzimierz Korcz, który także zaaranżował wszystkie wykonywane na koncercie utwory. Powstało jedyne w swoim rodzaju nagranie „perełka” do dziś urzekające niepowtarzalnym klimatem, perfekcyjne warsztatowo i jednocześnie niezwykle nastrojowe.
Projekt ma długoletnią tradycję. Początkowo był to program telewizyjny, w którym śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. Następnie wraz z Alicją Majewską kolędowali Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. Powstała wersja estradowa programui. Po śmierci Andrzeja Zauchy ustalił się stały skład wykonawców: Alicja Majewska, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki i w takiej formie grupa koncertowała w Polsce i na świecie (m.in. Stany Zjednoczone, Francja, Anglia). Aktualnie doszli do składu wykonawców w miejsce Haliny Frąckowiak znakomita Olga Bończyk, a za Zbyszka Wodeckiego nowa gwiazda Łukasz Zagrobelny. Niezmiennie od początku projektu akompaniamentem, a także aranżacją muzyczną utworów zajmuje się Włodzimierz Korcz.
Koncert świąteczny odbędzie się 20 grudnia o godzinie 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury.
Projekt ma długoletnią tradycję. Początkowo był to program telewizyjny, w którym śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. Następnie wraz z Alicją Majewską kolędowali Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. Powstała wersja estradowa programui. Po śmierci Andrzeja Zauchy ustalił się stały skład wykonawców: Alicja Majewska, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki i w takiej formie grupa koncertowała w Polsce i na świecie (m.in. Stany Zjednoczone, Francja, Anglia). Aktualnie doszli do składu wykonawców w miejsce Haliny Frąckowiak znakomita Olga Bończyk, a za Zbyszka Wodeckiego nowa gwiazda Łukasz Zagrobelny. Niezmiennie od początku projektu akompaniamentem, a także aranżacją muzyczną utworów zajmuje się Włodzimierz Korcz.
Koncert świąteczny odbędzie się 20 grudnia o godzinie 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury.
Źródło: KCK












