“Kwiatki w betonie” to grupa fotografików, która specjalizuje się w odkrywaniu nowych znaczeń i kontekstów w przestrzeni publicznej oraz ich dokumentacji. Dla nich ważne są dzieła sztuki użytkowej, zdobiące przestrzeń publiczną, powstałe w czasach powojennych do roku 1989. Mała architektura, rzeźby, witraże, murale i inne zdobienia elewacji budynków dodawały koloru szaro-burej rzeczywistości PRL-u. Celem działań grupy jest zwrócenie uwagi na odchodzące bezpowrotnie “kwiatki w betonie”. W ciągu 6 lat działalności grupy udało się stworzyć imponujący zbiór zdjęć.












