Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wystawa „Moje miejsce/wspólna przestrzeń” A A A

“Kwiatki w betonie” to grupa fotografików, która specjalizuje się w odkrywaniu nowych znaczeń i kontekstów w przestrzeni publicznej oraz ich dokumentacji. Dla nich ważne są dzieła sztuki użytkowej, zdobiące przestrzeń publiczną, powstałe w czasach powojennych do roku 1989. Mała architektura, rzeźby, witraże, murale i inne zdobienia elewacji budynków dodawały koloru szaro-burej rzeczywistości PRL-u. Celem działań grupy jest zwrócenie uwagi na odchodzące bezpowrotnie “kwiatki w betonie”. W ciągu 6 lat działalności grupy udało się stworzyć imponujący zbiór zdjęć.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 550
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności