W tym roku zdaniem Rady Artystycznej najlepsza okazała się Barbara Latała z Dąbrowy Górnej w gminie Bodzentyn do której powędrowała nagroda główna. Za jej plecami w ocenie Jury znalazł się Zygmunt Wiśniewski z Ćmińska w gminie Miedziana Góra. Nagroda za trzecie miejsce powędrowała w ręce Józefy Buckiej z Kostomłotów Drugich w gminie Miedziana Góra. Ponadto wręczono dwa wyróżnienia, któe trafiły do Ireny Zakrzewskiej z Osin-Majorat w gminie Mirzec i Grzegorza Kubickiego z miejscowości Kuby-Młynów w gminie Morawica. Wszystkie występy oceniane były przez Radę Artystyczną w składzie: Alicja Trukszyn – kulturoznawca, gł. instruktor ds. propagowania dziedzictwa kulturowego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Hubert Guza – gł. instruktor ds. upowszechniania teatru, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Michał Stachurski – muzyk, gł. instruktor ds. upowszechniania muzyki, Wojewódzki Dom Kultury.
Głównym celem organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kielcach są kultywowanie i popularyzacja gwary oraz tradycji ludowych, rozbudzanie wrażliwości na kulturę żywego słowa i darzenie jej szacunkiem oraz rozwijanie postawy twórczej. W konkursie udział wzięły osoby dorosłe, które zaprezentowały przed Jury przygotowane, wcześniej niepoddawane ocenie teksty.
Głównym celem organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kielcach są kultywowanie i popularyzacja gwary oraz tradycji ludowych, rozbudzanie wrażliwości na kulturę żywego słowa i darzenie jej szacunkiem oraz rozwijanie postawy twórczej. W konkursie udział wzięły osoby dorosłe, które zaprezentowały przed Jury przygotowane, wcześniej niepoddawane ocenie teksty.












