Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Maraton Pisania Listów A A A

Już od 29 listopada do 15 grudnia w całej Polsce będzie można pomóc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. W tym roku w blisko 400 miejscach w całej Polsce będziemy pisać tego typu listy.

Po raz pierwszy Maraton Pisania Listów został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli członkowie warszawskiej grupy Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W 2015 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 3,7 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. Z Polski wysłano 270 235 listów.

W Kielcach Maraton Pisania Listów odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 12 oraz Szkole Podstawowej nr 39.


Szczegóły na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 426
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności