Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

„I w Tumlinie też była Polska” A A A

Uroczystość rozpoczęła msza święta sprawowana przez ks. kanonika Czesława Biskupa - proboszcza tumlińskiej parafii, który podkreślił istotną rolę małych ojczyzn  w budowaniu tej dużej - Polski.
Kolejna część uroczystości odbyła się przy pomniku . Rozpoczęło ją podniesienie przez harcerskie poczty flag państwowych na maszty oraz odśpiewanie przez zebranych hymnu państwowego. Po odczytaniu aktu erekcyjnego umieszczono go w fundamencie pomnika. Akt erekcyjny podpisali: W.Lesiński – inicjator i fundator budowy pomnika, ks. kanonik Cz. Biskup – proboszcz tumlińskiej parafii, z-ca wójta Tumlina – St. Stępień, Longin Kaczanowski, Z. Móz, K. Domagała i W.K. Jacewicz z Wodociągów Kieleckich.
Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonali Wojciech Lesiński, wicewójt Stanisław Stępień oraz uczniowie szkoły. „Przekazujemy społeczeństwu Tumlina, młodzieży, uczniom, dyrekcji, nauczycielom  i wychowawcom SP w Tumlinie fakty historyczne upamiętnione w tym obelisku, aby nie poszły w zapomnienie i przybliżały wydarzenia z dziejów naszej miejscowości. Prosimy, zadbajcie o pamięć tego miejsca”-  z takim  przesłaniem zwrócili się członkowie Komitetu Budowy Pomnika.
Zwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod                     przewodnictwem zespołu ludowego „Tumlinianie”.
 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 469 963
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności