Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Spotkanie z Magdą Umer A A A

W tym roku przypada  jubileusz 70. urodzin oraz 50-lecia pracy artystycznej Magdy Umer, która jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej UW.  Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich. Już w 1969 i 1970 roku została laureatką nagród głównych na festiwalu FAMA w Świnoujściu. Nagrała wiele płyt. Jest autorką i wykonawczynią autorskich recitali telewizyjnych. Tworzy widowiska poetyckie dla teatru, estrady i telewizji, programy poświęcone twórcom piosenki literackiej i studenckiej. Wyreżyserowała wiele koncertów i widowisk teatralnych. Magda Umer jest także autorką filmów dokumentalnych, m.in. poświęconych Jeremiemu Przyborze i Andrzejowi Nardellemu, a także wywiadów telewizyjnych z Agnieszką Osiecką, Stefanią Grodzieńską, Wojciechem Mannem, Krystyną Jandą i Januszem Gajosem. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, w 2009 roku odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Spotkanie z Magdą Umer odbędzie się 29 listopada o godz. 18:00 w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Fot. Wikipedia
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 442 250
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności