"Z okazji 200. rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki rok 2019 został ogłoszony Rokiem Moniuszkowskim. Jak podkreślał Waldemar Dąbrowski, głównym celem obchodów jest przywrócenie Stanisławowi Moniuszce należytej rangi wśród twórców narodowych, popularyzowanie jego bogatego dorobku oraz promocja jego osiągnięć poza granicami naszego kraju.
Grupa Twórcza Symfonia, która rozpoczęła swoją działalność od zorganizowania w 2010 r. wystawy towarzyszącej 48. Festiwalowi Moniuszkowskiemu w Kudowie-Zdroju pt. Sztuka współczesna inspirowana twórczością kompozytorów polskich, ma spore osiągnięcia na polu „syntezy sztuk” i jest dobrym przykładem działalności mającej na celu zbliżenie muzyki z malarstwem.
Również nasze dotychczasowe wystawy organizowane w Filharmonii Świętokrzyskiej oraz w krajowych galeriach sztuki cieszą się dużym powodzeniem. Ostatnia wystawa poświęcona Paderewskiemu w Kielcach była kluczowa pod tym względem, zostaliśmy uznani jako ciekawa i rozpoznawalna grupa twórcza, tworząca pomosty między muzyką a plastyką. Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej Pan Jacek Rogala zaproponował nam zorganizowanie w 2019 roku wystawy malarskiej (wzbogaconej o rzeźbę) zainspirowanej twórczością Stanisława Moniuszki. Podjęliśmy to wyzwanie, aby włączyć się również w obchody Roku Moniuszkowskiego.
Nasze twórcze prawo do zajmowania się tego typu działalnością wynika z tego, że na przestrzeni minionych 10 lat zorganizowaliśmy już 19 wystaw udokumentowanych profesjonalnymi katalogami. Obecnie, po dziesięciu latach owocnej działalności, chcemy spiąć rocznicową klamrą pierwsze nasze loty w Kudowie-Zdroju z dojrzałym już i doświadczonym zespołem w przestrzeni świętokrzyskiej.
Artyści Grupy Twórczej Symfonia w bardzo zróżnicowany sposób interpretują muzykę, stosując różne techniki, począwszy od tradycyjnego malarstwa, aż po ciekawe rozwiązania techniki giclée. Natomiast przerzucanie pomostów (nie tylko w sztuce) jest naszym organicznym celem w obecnej, niełatwej, sytuacji społeczno-kulturalnej."
Anna Forycka-Putiatycka
Wystawę można oglądać do 11 grudnia 2019 roku.
Źródło: FŚ
Grupa Twórcza Symfonia, która rozpoczęła swoją działalność od zorganizowania w 2010 r. wystawy towarzyszącej 48. Festiwalowi Moniuszkowskiemu w Kudowie-Zdroju pt. Sztuka współczesna inspirowana twórczością kompozytorów polskich, ma spore osiągnięcia na polu „syntezy sztuk” i jest dobrym przykładem działalności mającej na celu zbliżenie muzyki z malarstwem.
Również nasze dotychczasowe wystawy organizowane w Filharmonii Świętokrzyskiej oraz w krajowych galeriach sztuki cieszą się dużym powodzeniem. Ostatnia wystawa poświęcona Paderewskiemu w Kielcach była kluczowa pod tym względem, zostaliśmy uznani jako ciekawa i rozpoznawalna grupa twórcza, tworząca pomosty między muzyką a plastyką. Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej Pan Jacek Rogala zaproponował nam zorganizowanie w 2019 roku wystawy malarskiej (wzbogaconej o rzeźbę) zainspirowanej twórczością Stanisława Moniuszki. Podjęliśmy to wyzwanie, aby włączyć się również w obchody Roku Moniuszkowskiego.
Nasze twórcze prawo do zajmowania się tego typu działalnością wynika z tego, że na przestrzeni minionych 10 lat zorganizowaliśmy już 19 wystaw udokumentowanych profesjonalnymi katalogami. Obecnie, po dziesięciu latach owocnej działalności, chcemy spiąć rocznicową klamrą pierwsze nasze loty w Kudowie-Zdroju z dojrzałym już i doświadczonym zespołem w przestrzeni świętokrzyskiej.
Artyści Grupy Twórczej Symfonia w bardzo zróżnicowany sposób interpretują muzykę, stosując różne techniki, począwszy od tradycyjnego malarstwa, aż po ciekawe rozwiązania techniki giclée. Natomiast przerzucanie pomostów (nie tylko w sztuce) jest naszym organicznym celem w obecnej, niełatwej, sytuacji społeczno-kulturalnej."
Anna Forycka-Putiatycka
Wystawę można oglądać do 11 grudnia 2019 roku.
Źródło: FŚ












