Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Kwiaty - obrazy wanitatywne A A A

W czwartek, 24 października, o godzinie 17.00 w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kieleckiego (plac Artystów) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Kazimierza Kieliana. Kuratorem wystawy jest Karolina Kozieł.

Kazimierz Witold Kielian urodził się 14 maja 1958 roku w Jędrzejowie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Wydziale Malarstwa, dyplom Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Buczka (1983). Od 1987 roku do chwili obecnej pracuje jako dyplomowany nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Jest stypendystą ministra kultury i sztuki (1984, 1986), został odznaczony Odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1997), jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2007). Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, fotografikę, dydaktykę artystyczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków O/Kielce.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 499
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności