Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Kanon Polihymnii A A A

Robert Schumann, zachwycony Bajronowskim Manfredem, napisał muzykę teatralną do tego dramatu. Sławę zdobyła Uwertura – uznana za jeden z najlepszych utworów symfonicznych kompozytora. Tym błyskotliwym, pełnym dramatyzmu dziełem rozpocznie się wieczór w kieleckiej filharmonii wypełniony nadzwyczajnymi utworami. Następny to siedem błyskotliwych wariacji-obrazów Piotra Czajkowskiego, z którymi zmierzy się wiolonczelistka Magdalena Bojanowicz (na zdjęciu) – laureatka Paszportu Polityki oraz I nagrody zdobytej w 2015 na 45. Międzynarodowym Konkursie Jeunesses Musicales w Belgradzie. Na zakończenie koncertu – dzieło Czajkowskiego – IV Symfonia f-moll, której temat kompozytor nazwał tematem losu na wzór Beethovenowskiej Piątki. Rozpoczynają ją dramatyczne fanfary.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadzi nestor polskiej dyrygentury – Wojciech Michniewski. W przygotowaniu orkiestry swój udział będzie miała Martyna Szymczak, która w obecnym sezonie jest dyrygentem – rezydentem Filharmonii Świętokrzyskiej.

Koncert odbędzie się 18 października o godzinie 19.00.

Źródło: FŚ
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 445 320
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności