Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Kortez wystąpi w KCK A A A

Kortez ma wykształcenie muzyczne, w szkole uczył się gry na pianinie i puzonie. Na gitarze zaczął grać w 2013 roku zainspirowany Clarencem Greenwoodem. W grudniu 2013 brał udział w precastingu do „Must be the music” w Rzeszowie. To wtedy wypatrzył go szef Jazzboya, czyli Paweł Jóźwicki. W kwietniu 2014 Kortez podpisał kontrakt płytowy, rozpoczął pracę z producentem i muzykiem Olkiem Świerkotem. Powstające utwory zostały zaprezentowane w styczniu 2015 kilku dziennikarzom, wśród nich Piotrowi Stelmachowi, który w radiowej Trójce zaczął grać budzący emocje utwór "Zostań". W marcu 2015 wydano pierwszą ep-kę Korteza "Jazzboy Session EP" z utworami: "Zostań", "Joe" i "Co myślisz?". Na Listę Przebojów Trójki dostały się utwory: "Zostań" i "Od dawna już wiem". 25 września 2015 ukazała się jego debiutancka płyta "Bumerang".
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 439 027
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności