Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Finisaż wystawy w MNKi A A A

Kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji poprzedzi krótka prezentacja multimedialna poświęcona najsłynniejszym porcelanowym serwisom obiadowym. Powstające w Miśni od lat 20. XVIII stulecia okazałe komplety naczyń były niezwykle efektowne. Zachwycały dekoracją, odpowiadając ówczesnej tendencji do eksponowania splendoru, sławy i bogactwa.

Spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 12.00. Poprowadzi je Magdalena Silwanowicz z Działu Rzemiosła Artystycznego - kurator wystawy O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach.  Wystawa dostępna będzie do 6 października.

Źródło: MNKi

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 659
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności