Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Noc Bibliotek w WBP A A A

Od godz. 15:00 do 16:00 odbędzie się międzypokoleniowe spotkanie pt. „Śladami Witolda Gombrowicza”, które skierowane jest do seniorów, uczestników Biblioteki Dojrzałego Człowieka, członków Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy WBP oraz uczniów kieleckich szkół i studentów. W programie m.in. prezentacja multimedialna „Wokół biografii W. Gombrowicza” - szkic drogi życiowej i literackiej W. Gombrowicza, przygotowanie i rysowanie mapy od Małoszyc do Vence, "Gombrowicz jako dziecko, przyjaciel, człowiek, mąż i pisarz".  Podczas Nocy Bibliotek odbędzie się także ekspozycja książek W. Gombrowicza oraz publikacji o pisarzu, które znajdują się w zbiorach WBP. W godz. od 16:00 do 16:40 WBP zaprasza na koncert w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach - w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki. Od godz. 9:00 do 20:00 - wypożyczanie zbiorów bibliotecznych pod hasłem "Przyjdź - Zapisz się - Wypożyczaj!".  W tym dniu odbędzie się również zwiedzanie biblioteki oraz przedstawienie oferty bibliotecznej. Odwiedzający bibliotekę w godz. 16:00-20:00 otrzymają niespodzianki.

Źródło: WBP

 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 439 023
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności