Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

"Uśmiechaj się do każdej chwili..." A A A

Koncert poświęcony jest  pamięci Anny German, polskiej piosenkarki dysponującej rzadkim głosem. W programie usłyszymy najpiękniejsze piosenki z repertuaru zmarłej w 1982 roku artystki, znane chyba każdemu pokoleniu i lubiane ze względu na melodyjność i poetyckie teksty. Będą to takie przeboje, jak: Człowieczy los, Tańczące Eurydyki czy Wróć do Sorrento. Wykona je głosem do złudzenia podobnym do wielkiej śpiewaczki Joanna Nawrot – laureatka głównej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German w Białymstoku  i Warszawie. Artystce towarzyszyć będzie zespół Baltic Quasideon Group złożony z czołowych polskich muzyków oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Szymona Makowskiego – dyrygenta Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.


Joanna Nawrot (sopran) ukończyła studia wyższe na wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, studiowała w Akademii  Muzycznej w Krakowie oraz w Gdańsku w klasie śpiewu. Dwukrotna stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestniczyła jako solistka w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Klasycznej na Białorusi (w latach 2016, 2017, 2018), w 2018 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu "Muzyka u źródeł" w Lądku-Zdroju. Występuje w kraju i za granicą z repertuarem klasycznym operowo-operetkowym oraz z repertuarem piosenek Anny German. Współpracuje z wieloma solistami, dyrygentami, artystami z kraju i ze świata. Laureatka pierwszego miejsca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Anna German w 2017. W 2018 otrzymała nagrodę specjalną w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie oraz wyróżnienie za wykonanie arii Piotra Czajkowskiego. W latach 2017-2018 występowała w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Gościła na scenach Filharmonii Brzeskiej na Białorusi, Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej w Olsztynie, Teatrze Polskim w Warszawie. Uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. W 2018 roku występowała na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Finalistka V Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Anna German 2018 w Warszawie. Uczestniczka Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Winterreise w Moskwie. W koncertach i recitalach solowych występowała również w Niemczech, Włoszech i Białorusi. Ukończyła kursy mistrzowskie sztuki bel canto.

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 11 października o godzinie 19.00.

Źródło: FŚ
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 530
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności