Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Edukacja w miejscach pamięci A A A

Podczas dwugodzinnego spaceru poznali najciekawsze miejsca i zabytki w centrum Kielc, zwiedzili także Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, park miejski oraz wzięli udział w warsztatach w OMPiO, w czasie których poznali sylwetki sześciu bohaterów związanych z Kielcami. Uczniowie klas VIII SP im. Stanisława Staszica uczestniczyli natomiast w  wyjeździe edukacyjnym na Święty Krzyż, do Wąchocka i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, poznając historię regionu.

Projekt "Edukacja w miejscach pamięci", realizowany jest przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, jest działaniem wieloletnim i powszechnym. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie klas III, VI i VIII szkół podstawowych, prowadzonych przez miasto Kielce, którzy poznają najważniejsze miejsca naszego dziedzictwa kulturowego. Udział w. projekcie jest bezpłatny. 

W dotychczasowych edycjach projektu wzięło  udział już 15 tysięcy uczniów kieleckich szkół.


Źródło: OMPiO
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 674
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności