Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Kielecki wrzesień 1939 A A A

Program:
- godz. 8.30 -12.00 - młodzież z Kielc weźmie udział w grze terenowej "Kielecki wrzesień ’39 – śladami bohaterów"
- godz. 12.30-13.30 – spotkanie przy ognisku:

  • otwarcie wystawy plenerowej
  • prezentacja wybranych projektów uczniowskich w ramach projektu „Tragizm wojny i okupacji”
  • wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego
  • poczęstunek
Wystawa planszowa "Kielecki wrzesień 1939" będzie prezentowana na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego do końca października br. Przedstawiać będzie wydarzenia w Kielcach i na Kielecczyźnie w pierwszych dniach wojny, pierwsze bombardowania miasta, zniszczenia, wkroczenie Niemców do miasta i wprowadzanie przez nich pierwszych regulacji prawnych, ale też terroru. Zobaczymy także, jak organizowali się mieszkańcy naszego regionu w tej trudnej rzeczywistości. Wszystkie plansze opatrzone będą fotografiami Kielc z tamtych dni.

Źródło: OMPiO

 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 450 031
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności