Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Inauguracja sezonu artystycznego w FŚ A A A

Koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny w Filharmonii Świętokrzyskiej rozpocznie się Uwerturą z wodewilu Cud mniemany, czyli Krakowiacy i górale. A następnie filharmonicy wykonają XX Koncert fortepianowy d-moll W. A. Mozarta. Wieczór zakończy Symfonia L. van Beethovena – w zamyśle kompozytora będąca „bardziej ekspresją uczuć niż malarstwem”. Autorowi bowiem chodziło raczej o oddanie nastroju i stanu ducha człowieka obcującego z przyrodą, niż o proste obrazowanie.

Podczas koncertu wystąpi włoski pianista - Lorenzo Di Bella, który obecnie jest profesorem fortepianu w Wyższej Szkole im G. Braga w Teramo, a także dyrektorem artystycznym „Accademia Pianistica delle Marche” w Recanati. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii poprowadzi Jacek Rogala.

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 4 października o godzinie 19.00.

Źródło: FŚ

 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 443 458
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności