Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Koncert finałowy II Festiwalu Filmu i Muzyki A A A

Wiktoria Wizner była członkiem Studia Baletowego, z którym występowała na scenach polskich i europejskich. Studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Małgorzaty Greli i dr Beaty Gramzy. Od września 2019 roku rozpoczyna studia wokalne na prestiżowej uczelni Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow. Jest laureatką nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych („Złote Głosy” w Warszawie, ,,Drezdenko" w Drezdenku, ,,Bella Voce" w Busku-Zdrój, ,,Euro Classic” i „Citta di Barletta” we Włoszech, „Riga Symphony” na Łotwie oraz „Golden Talent in Golden Prague” w Czechach). Występowała na deskach Opery Bałtyckiej, Opery Nova, Filharmonii Gorzowskiej, Koszalińskiej, Pomorskiej, Casa Boggian w Weronie, Palazzo Mezzacapo w Maiori czy w  Dvorets Kul'tury Im. N. A. Rimskogo-Korsakova w Tichwinie. Można ją usłyszeć na płycie Krzysztofa Filasińskiego W pewien piękny wieczór oraz płycie I  Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Koszalinie.

Koncert odbędzie się w kieleckiej filharmonii 13 września o godzinie 19.00.

Źródło: FŚ
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 439 021
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności